Ucuz Fiyata Bulabileceğiniz En İyi VR Gözlük BOBO Z4!

'Telefonlar ve Tabletler' forumunda KaN. tarafından 2 Ağustos 2017 tarihinde açılan konu

 1. KaN. Administrator

  • Admin Kardeş
  Katılım:
  13 Temmuz 2016
  Mesaj:
  159
  Alınan Beğeniler:
  4
  VR Günümüzde değilde geçmiş yıllarda 1980’li yıllara dayanan bir tarihi bulunuyor. O dönemler çok farklı teknoloji kullanıyor iken şimdi oldukça gelişti.

  Önce bilgisayarlar derken özellikle Bilgisayarda Nvdia’nın GTX10 serisinde görmeye başladık. Hemen ardından telefonlara Samsung, LG, Sony, ve Lenovo, VR Teknolojisine destek veren cihazlarını piyasaya sundular yanında ek olarak Konsolarda görmeye başladık.

  Peki nedir bu VR (Sanal Gerçeklik Gözlükleri) ? kısaca anlatalım

  Sanal gerçeklik gözlüğü , günümüzde yaygın olan LED , LCD , Plazma gibi teknolojiler ile üretilmiş telefon , bilgisayar ve diğer birçok aygıtın ekran görüntüsünü daha gerçekçi göstermek , göz yanılmaları ( hileleri ) sayesinde görüntüyü daha gerçekçi olarak algılatmak için tasarlanmış teknolojik gözlüklerdir. Bazen bir karton ve bir gözlük çerçevesi ile bazen de Oculus,LG,Samsung,Google,Sony gibi dünya devlerinin ürettiği Sanal Gerçeklik gözlükleri ile telefonlarımızda bir filmi izlerken , oyun oynarken veyahut televizyon ekranında 3D bir film seyrederken , izlenilen görüntüyü daha gerçekçi algılama sağlanabilir ve izlenilen şeylerden daha fazla zevk alınabilir.

  [​IMG]

  Günümüzde Telefonda kullanılan VR Gözlüklerinde kullanıcılar en ucuzuna kaçmak isterken çin malı ürünlere denk gelme ihtimali oldukça fazla.

  Son zamanlarda 9 TL’den başlayan VR Gözlüklere talep olabilir ancak kullanıcıların dikkat etmediği bir kaç nokta bulunuyor.
  • Ürünün kötü görünüşü olabilir ancak siz sadece Lens Kalitesine Para Veriyorsunuz
  • Aldığınız ürünlerde FOV Değerlerine dikkat etmeniz gerekir 120 Fov Değeri en yüksek çözünürlük değeridir en iyisidir.
  • Kumandası Olmasına Özen Gösterilmeli. Ayrıca Taktığınızda sizi terletmeyecek sıkmayacak ve en önemlisi ağır olmayacak.


  Bir çok kullanıcı bu özelliklere dikkat etmeden çin malı ürün aldıktan sonrasında bu VR Gözlük neden mide bulandırıyor tavsiye etmiyorum kötü gösteriyor, gibi yorumlar yapıyorlar. En ucuzunu alırken bu kadar da ucuzuna gitmeyin.

  Tüm bu özellikler ile en ucuzunu karşılaştırdığımızda bu alanda en iyi gözlük BOBO VR Z4gözüküyor.

  Peki bu BOBO Z4’ün özellikleri nedir gelin birlikte bakalım.

  [​IMG]  Bobo VR Z4 sanal gözlüğün 120 derece Fov açısı ile en geniş seviyede izleme açısına sahip olacaksınız, Fov açısının geniş olması gerçeklik hissini arttıran önemli bir özelliktir. Sanal gerçeklik uygulamalarını ve videolarını en gerçekçi deneyim ile yaşamanıza olanak sağlar. 35mm çapındaki büyük lensleri sayesinde üst düzeyde görüntü sağlamakta.

  Bobo VR Z4 üzerinde bulunan entegre kulaklık sayesinde ayrıca bir kulaklık takmanıza gerek kalmaz, 40mm diyaframa sahip kulaklıkları ile izlediğiniz VR görüntülerindeki sesleri en ince ayrıntısına kadar duyacak ve sanal gerçekliği en üst düzeyde tecrübe edeceksiniz.

  Gözlük üzerinde bulunan ses ayar düğmesi sayesinde telefonunuzu gözlük içinden çıkartmadan sesi arttırıp azaltabilirsiniz.  Şık ve fonksiyonel kablo bağlantı tasarımı sayesinde entegre kulaklıkları telefona bağlamanız oldukça kolaydır.  Konforlu bir tasarıma sahip olan Bobo VR Z4 sanal gerçeklik gözlüğünün üzerinde merceklerin buğulanmasını önleyen hava girişi sağlayan kanallar vardır.

  Ayarlanabilir kafa bandı ile konforlu kullanım sunar, ayrıca hafif bir tasarıma sahip olması sayesinde uzun süre kullanımda bile rahatsızlık vermez.  Lenslerin ileri geri ayarlanabiliyor olması sayesinde gözünüz için en uygun odaklamayı ayarlarsınız. Ayrıca sağa ve sola ayar yapabilmek de mümkündür, bu sayede göz aralığı mesafesi için de en uygun ayarlama yapılabilmektedir.  Telefonun düşmesini engelleyen ön panel tasarımına sahiptir, telefonun ekran boyutuna göre ayarlanabilir mandallı mekanizması sayesinde telefonunuzu en iyi şekilde sabitleyebilirsiniz.

  En önemli bunların haricinde kaliteli hava kanalları olan bez kullanılmış olması ve sizi asla terletmiyor.

  [​IMG]

  Ürün hafifliği 419 Gr. Harici kulaklığından oldukça iyi ses alabiliyorsunuz.

  Ön panelin kenarlarında bulunan boşluklardan şarj kablosu girişi sağlayabildiği gibi telefonunuzun fazla ısınma ihtimaline karşın en iyi şekilde havalandırma özelliği sunar.  Bobo VR Z4 modelinin alt tarafında bulunan buton manyetik algılayıcı görevi gördüğü için ayrıca bir bluetooth kumanda almanıza gerek kalmaz, bu butonu oyunlarda kullanabilir, uygulamalarınızı telefonu gözlük içinden çıkartmadan durdurup başlatabilir, bir çok farklı fonksiyonda kullanabilirsiniz.  Ürünün 2 Yıl garantisi bulunmakta.  Ürünün fiyatı şu anda 90-100 TL Arası bir fiyattan satılmakta. Telefonunuza alacakken bir kere alın onlarca kez değiştirmeyin.  Ayrıca aşağıdan ürünün kutu açılımını izliyebilirsiniz.

   
  #1

Bu Sayfayı Paylaş