MSI Nvidia GeForce GTX 1080 SEA HAWK X

'İncelemeler' forumunda fthyrr1976fy tarafından 8 Aralık 2016 tarihinde açılan konu

?

en iyi ekran kartı markası nedir

1. msı

0 oy
    0.0%
  2. evga

0 oy
    0.0%
Birden fazla oya izin veriliyor.
  1. fthyrr1976fy Aktif Üye

• Üye
    Alınan Beğeniler:
    3
    hatalarım olursa af ola ilk incelemem olucak o yüzden hoş görün..

hepinize hayırlı forumlar

evet arkadaşlar hemen hemen tam bi hafta oldu test yapa yapa bi hal oldum ama monitör yok led tv de testler sağlıklı olmuyor sadece anladığım kadarıyla 1080p kart yatıyor uyku moduna geçiyor gibi

ekran kartından nvida panelden dsr açınca kart biraz olsun 2 k da kendine geliyor 4k ise çoşuyor ..

benim gibi eski kartları kullananlar olarak bu tip kartlar alışmak zor sebebi blower fan olması diğer fanda radyatöre bağlı şekilde geliyor 3 pinli fan neden 4 pinli değil bende çözmedim bu durumu fan çok güzel sonda bile fazla ses yapmıyor bide beyaz renkli çok hoş gece oda aydınlık oluyor nerdeyse karanlığı seven biri olarak msı yazan yazı sadece ışıklı vede değiştirelebliyor kartın üstündeki koruyucu metal siyah renkli renksiz ışıksız fazla ağır değil anakart ta sorun çıkaracak ağırlıkta değil blower fana alışkın değilim ilk defa kullanıcağım için yorum yapamıyorum sıvı soğutmanın hortumların uzunluğu istediğiniz yere montaj yapma şeçenegi var ama kasanın çok küçükse(corsair 780t gibiyse) biraz sıkıntılar olabiliyor.
    kutudan çıkarıldığında hazır kit olduğu için montajı çok kolay sadece 4 adet radyatöre vida iki adet kartta vida hemen montajlanıyor ve sıvı soğutmalı olması çok iyi ısılar şimdi çok iyi NAZAR değmesin 36 derecelerde geziniyor ancak dsr açıp 4 veya 5 saat testler sonucunda kartın gördüğü en son sıcaklık 48 derece oda bi test değil aynı anda 2 veya 3 test yaparken oluyor onun dışında ortalama olarak 30 ile 40 derece arasında ha bu arada kasanın önünde( kalorifer açık sıcak hava var ) tabi evin bulunduğu yer kat konum kasanın bulunduğu yer kasanın içindeki fan sayıları buna etkendir. o.c yapmaya gerek yok zaten kart o.c li ben zaten denemedim ama 5 veya 6 testi açınca bi ara hızı 1947 mhz gördü en sonda da 2000 mhz oldu çoğu test zaten kartta çalışmıyor veya ölçmüyor gibi geldi bana tıpkı zamanında pentium ııı 850 lerin pentium 4 geçmeleri gibi zamanla testler yenilenince p4 ler ezdi geçti .. sıcaklık demişken benim bir önceki evga 980ti oyunlarda 80 derecelerde geziniyordu hatta 85 derecelerdi yani arada çok FARK var .. kasanın önünde kalorifer yandığı halde ...

ekran kartından radyatöre giden iki adet borular siyah renkli bezle kaplanmış .. yani kısaca soğutma işini yapıyor sıcaklıklar çok düşük seviyede ..

kartın özelliklerine gelicek olursak

Çekirdek / Bellek
    Boost Saat / Base Clock / Bellek Frekansı
    1847 MHz / 1708 MHz / 10108 MHz (OC Modu)
    1822 MHz / 1683 MHz / 10010 MHz (Oyun Modu)
    1733 MHz / 1607 MHz / 10010 MHz (Sessiz Modu)
    8192 MB GDDR5X

olduğu halde kart zorlayınca 1847 mhz değilde 1900 mhz görüyor hiç bir şekilde oçc yapılmadı halde hızını kendi artıyor

kartın çıkışları anlatmaya gerek yok yeterlli hemde en güncel çıkışlar var
    gerçi bu çıkışlara uygun monitör bulmak zor gerçekten UYGUN bulmak zor hele bide gysnc işin içine girdimi iş hiçte uygun olmuyor

ekran kartları çok güncellediği halde monitörler yetişemedi ekran kartına yeni model lerde sorunlar var ıps panellerde tabi neyse
    şimdi kartın çıkışları dedik
    bahsedelim

1 adet HDMI
    1 adet DL-DVI-D
    3 adet Display Port
    kutu açılımına geçersek

sadece söylemek istediğim bir durum var kutu dıştan korumalı jelatin kaplı olsaymış çok daha iyi olurdu

son yıllarda kutu içerikleri dolu dolu değil şimdi de kutu içeriğine yakından bakalım
    bir adet dvd çıkıyor ben kurulumu bundan yapamadım iki şeçenek var ya msı sitesinden direkt indirin yada nvida sitesinden gerçi win10 sorunlar başta tanımadı en basit yolu direkt win10 güncelleyince ekran kartını tanıyor
    [​IMG] [​IMG]
    pc de virüs var zannetim kurmadığım win kalmadı acaba kurduğum win10 bozuk dedim meğerse sorun win10 saymış direkt güncelle deyince sorun çözülüyor

kutu açlıımı ise

2. fthyrr1976fy Aktif Üye

• Üye
    Alınan Beğeniler:
    3
    biraz daha detaydan kutunun içini açalım kartta yakın bakalım

[​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
    Model : MSI GeForce GTX 1080 SEA HAWK

Bellek Miktarı : 8GB, 256bit

Bellek Türü : GDDR5X

Bağlantı Arabirimi : PCI Express 3.0

Grafik Chipseti : GeForce GTC 1080

Engine Clock Base / Boost : 1708 MHz / 1847 MHz

Memory Clock : 10108 MHz

Çıkışlar : DisplayPort x 3 (Version 1.4) / HDMI (Version 2.0) / DL-DVI-D

Sanal Gerçeklik : Var

Digital Maximum Resolution : 7680 x 4320

Maximum Displays : 4

HDCP Desteği : 2.2

DirectX Version Desteği : 12

OpenGL Version Desteği : 4.5

Multi-GPU Technology : SLI, 2-Way

Güç Tüketimi (W) : 180

Önerilen Minimum PSU (W) : 500

Güç Bağlantı Şekli : 8-pin x 1

Sıvı Soğutma Sistemi : Var

MSI GeForce GTX 1080 SEA HAWK X karttın uzunluğu 27 cm'dir.

ekran kartından radyatöre arası uzaklık ise de 30 cm'dir.
    radyatörden bahsedersek oda sağlam ve iyi soğutma olan daha doğrusu çok iyi marka olan benimde çok sevdiğim bi marka olan corsair sıvı soğutması kullanılmış fanda corsair marka beyaz ledli 12cm ekran kartından radyatöre gelen borularda siyah kumaş bezle kaplı vede desenli
    radyatör görevi çok iyi yapıyor iyide soğutuyor bence tek anlamadığım konu fanın 3 pinli olması 4pinli değilde bana göre kötü tarafı bi tek bu anakartta takınca belli bi hızda dönüyor gerçi bu hız hiç sorun değil ses ve gürültü açısından benim gibi sese hassas birisi için bile çok iyi durumda
    gerçi bunu ölçecek aletim elimde yok ama beyaz renkte çok iyi gerçi benim gibi karanlıkta oturan kişiler için çok aydınlık
    kasanın yan kapak açık olarak gece yaptığım testlerde benim gece kuşlarının sabaha kadar uyumuyan vede en çok gece saatlerinde seslerin duyulduğu ortamdaki testlerimde bana göre ses çok iyi fan hem görevini yapıyor hem ses çıkarmıyor hemde iyi soğutuyor radyatörü
    daha önce yabancı forumlarda test yapılmış oradaki değerler çok iyi bence
    [​IMG] [​IMG]

kısaca
    Corsair‘ın Hydro Cooler soğutucusu
    Corsair H55 sıvı soğutma modeli
    küçük boyutlu alimünyum radyatöre sahip
    12 cm kontrol ediliyormu bilmiyorum 3 pinli fan
    Kolay takılıp çıkarılması bence çok iyi yani 4 adet vida ile hemen takılması hazır kit olması

MSI İLE CORSAİR SIVI SOĞUTMA SÜPER İKİLİ OLMUŞLAR kart çok serin bu kart sıcak demek kartta HAKARET olur

kartın max güç tüketimi 200 waatı geçmiyor ve de bulmuyor

karttın güç girişi 8pin‘lik güç girişi var niye bu kadar az diyenler olabilir bu kadar güçlü kart için ben bilmem orası msı mühendisleri bilir abi
    belkide kartla fazla oynayıp yakmayalım diye bi önlem belkide ama ban göre bu kart çok iyi ve hızlı güçlüde
    çoğu uygulamada zaten yatıyor sanki uyuyor kart dalga geçer gibi anca 4 veya 5 test açıyorum yanyana çalışmaya başlıyor kısaca benimde adam gibi oyuncu (2k veya 4k) monitörüm olmadı için 1080p kart için çok baslt kalıyor
    masaüstü uygulmaların da kart kendini uykuya alıyor sanki oyunlarda çoğu oyunda 2 k ve 4 k yı aktif ettiğimde dsr ile o zaman kart kendine geliyor
    mercedes arabada lastikler dandik olursa ne olur
    100 km sonra araba gümlediği gibi sanki 1080p MSI GeForce GTX 1080 SEA HAWK X geldi bana
    2k ve 4k için uygun bi kart bu

3. fthyrr1976fy Aktif Üye

• Üye
    Alınan Beğeniler:
    3
    bana göre karttın en KÖTÜ DURUMU ramlerinin MİCRON olması bunuda bilmiyorum ama bu marka ramleri hep kötülüyorlar nedendir bilmiyorum

İYİMİ kötümü bilmiyorum ama bende sorun yok gibi şuanlık

bunların dışında yaptığım testlerde 4 veya 5 yanyana yaptığım max sıcaklık 50 dereceyi görmedim hatta kasanın ön tarafında kalorifer açık olduğu halde buda beni çok memnun etti kasanın önündeki 3 adet fan sıcak havayı kasanın içine üflediği halde
    kartta hızları iyi o.c yapmaya gerek bile yok zaten kendi ayarlıyor eğer illa yapıcam derseniz
    zaten
    msı gaming app programı var ben çok seviyorum çok iyi güzel sade vede kullanışlı

osd ekranı var oyunlarda osd göstergedeki nelerin göstereceğini ayarlıyorusunuz
    o.c modu var
    gaming modu var
    sessiz modu var tek tuşla geçiş oluyor
    led ayarlama şeçeneği var sadece msı yazan yerdeki ışığın beyaz rengi değişmeden ayar yapılıyor diğer msı 1080 deki ışık renk şeçeneği yok
    eye rest özelliği var ben hiç kullanmadım monitörün rengini ayarlıya biliyorsunuz
    fanları dönüş hızını ayarlama şeçeneği var şimdilik bunu da gerek yok kart zaten serin çalışıyor bir önceki evga 980ti oyunlarda 80 derecelerde olduğundan bu kart bana çok serin vede soğuk geliyor..
    Dragon Eye özelliği var tam olarak ne olduğunu çözemedim
    yaptığım testlerde sonuçlar bunlar malum bizdeki dolar değeri belli olduğu için biz o testleri alma imkanımız yok tabiki de
    demoları deneme şansımız oldu
    [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]

Heaven Benchmark 4.0 denemeleri:
    tabi elimde led tv var onunla yaptığım denemeler bunlar 2k ve 4k için ekran kartında dsr açtım
    1080p denenem

2k denenem

4k denemem

yanlız bu testi yaparken dx11 hata verdi neden oldu bilmiyorum

[​IMG] [​IMG] [​IMG]
    buda GPU-Z testi önceki evga 980ti bu teste düdük gibi öterdi MAŞALLAH MSI GeForce GTX 1080 SEA HAWK X HİÇ SES yok

buda evga 980ti

MSI GeForce GTX 1080 SEA HAWK X gpu-z testi

resme dikkat ettiyseniz kendi hızını ben hiç bir şey yapmadan SADECE 1999 mhz çıkarmış

furmark testinde 25 dakika sonunda 40 dereceyi bulmadı

oyunlarda nasipse zaman bulursam en kısa zamanda paylaşmak isterim

kartın geldik süperlerine

1...Overclock yapma zahmetine girmeden elinize overclocklu hali ile ulaşıyor.
    2...Bellekler de overclocklu halde geliyor
    3...50 derecenin altında sıcaklık değeri ile çalışıyor
    benim gördüğüm max sıcaklık bu
    4...Oyun oynarken oldukça sessiz
    5..Arka plaka ile beraber geliyor.VEDE SERİN benim evga 980ti yanıyordu resmen
    6..HDMI 2.0b, DisplayPort 1.4 TABi BUNA uygun monitör bulmak ülkemde zor varsada sağlam bi fiyatı vardır
    7.... BENİM için en önemli özellik CW OLMAMASI 1070 ve çoğu 1080 cw vakaları çok var
    8....Referans tasarımlara oranla KAT KAT ÇOK İYİ gerek hız olsun gerekse sesszilk konusunda ayrıca oyunlar da iyi performansı var tabi 1080p oyunlarda yatıyor kart resmen basit geldiği için

Eksilerine;
    1..Yüksek fiyatı
    2..bana göre tabi fanı 4 pinli olabilirdi direkt anakart yerine ekran kartın pcb bağlı olabilirdi
    3.. benim değilde herkesin kötülediği MİCROM ram olması
    4...güç girişinin 8 pin olması

kısaca dolar ÜLKEMDE bu kadar düşük vede UCUZ olduğundan dolayı alınabilecek bi kartmış demek isterdim ama öyle değil işte ...uyan uyan FATİH
    aldığım yer bana sorun çıkardı oyun kodunu hala vermedi ..ve diğer markaları da kullandım biliyorum msı markası hemde teknik servisin iyi olması ilk tercihim oldu
    zaten anakartımda daha önce burada incelemesini yapmıştım güzel ikili oldular gaming app süper oldu ikisi içinde hem anakart hemde ekran kartım msı
    nasipse yakında MSI Z97A GAMİNG7 ankartıma da incelerim bura da

tekrar başka bi incelemede görüşmek üzere
    hepinize hayırlı forumlar..

görüşmek üzere

varsa hatalarımız af ola

4. KaN. Administrator

• Admin Kardeş
    Alınan Beğeniler:
    4
    Abi hayırlı olsun yeni görüyorum valla, güle güle kullan sağlam kart ama keşke 1070 alsaydın arasında 5-10 FPS fark için fazla para vermene gerke yoktu bizdekiler Samsung bellekleri demekki MSİ'nin 2. parto Sea Hawk 1070 - 1080 üretiminden sornasında 3. Parti üretimde Samsung değilde farklı belleklere geçmişler attığın resimlerde micron gözüküyor bizimkilerde ise samsung

İnceleme için eline sağlık.

5. Skrillex Administrator

• Admin Kardeş
    Alınan Beğeniler:
    3
    İnceleme için teşekkürler, kart gerçekten gerek 1080 olması gerekse hybird soğutma olmasıyla dehşet-ül vahşet :D

fthyrr1976fy bunu beğendi.
  6. fthyrr1976fy Aktif Üye

• Üye
    Alınan Beğeniler:
    3
    ALLAH nasip etti kısmet benim bellekler samsung değil ama sıkıntı yok kendi kendine 2100 mhz görüyor indirim girmişti o zaman almıştım

ne yapalım yanıına bide EŞŞEKLİK ettik oyuncu monitörü aldıkta 2k da ekran akrtı çok terliyor

http://www.hepsiburada.com/asus-rog...i-display-wqhd-oyuncu-monitor-p-HBV000002NXQ3

monitörün bi türlü ayarlarını yapamadım

yıllardır led tv kullanınca sıkıntı var gözler alışmış led tv ye

7. fthyrr1976fy Aktif Üye

• Üye
    Alınan Beğeniler:
    3
    beklerim eve teste hazır monitörede bi ayar çekersin olmaz mı

valla hibrit mibrit hikaye

full hd yatan kart sıcaklıkları max 35 derece iken 2k da ultrada 4 saat 5 saat oyun sırasında İLK defa 55 dereceyi gördü

Bu Sayfayı Paylaş