Amd Fx8300 Overclock

'Overclock & Soğutma & Modifikasyon' forumunda Cinayet13 tarafından 13 Ağustos 2016 tarihinde açılan konu

1. Cinayet13

Cinayet13 Moderator

• Yetkili Abi
    Alınan Beğeniler:
    4
    Merhaba arkadaşlar yakın zamanda fx8300 ile bi overclock maceram oldu hem tavsiye hemde bi rehber amaçlı bu konuyu oluşturuyorum ilk önce fx ailesinden işlemci tercih edecek arkadaşlara fx8300 harici bir işlemci almamalarını tavsiye ediyorum hem fiyat açısından çok mantıksız olur hemde diğer fx işlemciler daha yüksek voltajla çalışıyorlar...

Bir fx8350 stok olarak 1.38v-1.40 ile çalışıyor ve 125w tdpye sahip
    Bir fx8300 ise 1.05v ile çalışıyor ve 95w tdpye sahip...

8320 ve 8350ye cok fazla oc yaptıgım için mantıgım buna gitti ve 1.355v verip 4.1ghzde kullanmaya kalkıştım fakat soğutucu zalman cnps10x olmasına rağmen sıcaklık abartı yükselik sistemin kitlenmesine sebep oldu voltaj yetersiz sanıp daha fazla verdim 1.390v lara kadar yükseldim fakat sistem hala kitleniyordu işlemcinin kalitesiz oldugunu düsünmeye baslamıstım ki yanılmısım...

Suan 1.187v 3.9ghz ile stabilite yakalamıs bulunmaktayım sıcaklık 62dereceyi geçmiyor ve 25dakikalık prime95 testini başarıyla atlattı 8350den aynı frekansta çok daha az voltajla calısıyor ve çok daha serin bu işlemciyi tercih edebilirsiniz 1.250v verildiği zaman işlemciye 4.4ghzde stabil 20dk prime testini atlattı lakin ihtiyacımız olmadığı ve 70 dereceyi biraz aştığı için 3.9ghzde bıraktık

CPU FEATURES daki tüm ayarları disabled yapıp (HPM hariç)
    CPU ve PCI EX spead spectrum disabled
    Ve load line calibration ayarını açmayı unutmayın

İyi forumlar :)

2. Cinayet13

Cinayet13 Moderator

• Yetkili Abi
    Alınan Beğeniler:
    4
    Cnps10x incelemesi düzenlenecektir.

3. KaN.

KaN. Administrator

Alınan Beğeniler:
    4
    İstiyorsan bunu portalda yayımlayayım ayrıca, Cnps10x hakkında yaptığın düzenlemeleri banada atarsa portaldakini düzeltmiş olurum. :)

4. Cinayet13

Cinayet13 Moderator

• Yetkili Abi
    Alınan Beğeniler:
    4
    Yayinlanabilir hos bilgi onda izlenim2 diye ekleme yapicam cunku yanlis bilgi yok 1.355v verdigimizde bu sonuc ortaya cikiyor yani daha fazla oc dusunuldugunde sonuc yazdigim gibi olacak ama ideal voltajdaki degerleri yeterli bide puanlamalari degistiricem

5. Skrillex

Skrillex Administrator

Alınan Beğeniler:
    3
    Birde bi ara bunu öneriyorlardı db'deyken :D Hatta daha önce niye keşfetmedik diye feryat ediyorlardı. Demek kocaman bir balonmuş.

Bu Sayfayı Paylaş