Amazon Enerji Sektörüne Giriyor

'Teknoloji Haberleri' forumunda KaN. tarafından 21 Eylül 2016 tarihinde açılan konu

 1. KaN. Administrator

  • Admin Kardeş
  Katılım:
  13 Temmuz 2016
  Mesaj:
  159
  Alınan Beğeniler:
  4
  [​IMG]

  Amazon Önümüzdeki yıl Amerika'nın Teksas Eyaletinde 253 MW'lık rüzgar türbin çiftliği kuracak ve bu proje ile birlikte enerji üretmeye başlayacak.  artık biliyorsunuz şirketler bu modern çağda artık yenilenebilir enerjiyi seçiyorlar. Bu proje Amazon’un bugüne kadar yaptığı en büyük projesi olacak. 2017’nin sonuna doğru açılacak olan türbinler her yıl 1.000.000MWh enerji üretmeyi planlıyor. Bu da ortalama 90.000 evi bir yıl boyunca elektirik ihtiyacını giderecek.

  İnternet devi olan AWS’nin bazı bölümleri tamamen yenilenebilir enerji ile çalışıyor. Daha önce türbin kuran şirket Ocak ayında Pattern Energy Group ile beraber 13 yıllık bir anlaşmaya imza atarak Indiana’da 150 MW saatlik bir çiftlik daha kuruyor. Bundan 6 ay sonra ise bu seferde North Carolina’da 208MW saatlik bir çiftlik kurmaya başladı.

  Teknoloji devleri artık yenilenebilir enerjilere seçim yapmaya başladı Facebook’un İrlanda’da kuracağı yeni veri merkezi tamamen rüzgar enerjisi ile çalışacak. Apple güneş enerjisi çiftlikleri kuruyor. Microsoft ve Google’da rüzgar enerjisine büyük yatırımlar yaptığı biliniyor.

   
  #1

Bu Sayfayı Paylaş