2’ci Yerli Antivirüs Geliyor

'Donanım Dünyası' forumunda KaN. tarafından 12 Ekim 2016 tarihinde açılan konu

1. KaN. Administrator

• Admin Kardeş
    Alınan Beğeniler:
    4

Giriş yapacak olursam daha ileride bu konuyu haber olarak yazacaktım, meğerse geç bile kalmışım, ülkemizde ilk yerli antivirüs programı 2012'de yapıldı ve ardından devamı gelmedi bu alanda türk olarak piyasada olmamız gerekliydi, Ege Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliğinde okuyan yakın arkadaşım Burak Terzioğlu, ve arkadaşı Sinan Öz, ülkemizin 2'ci yerli antivirüs üzerinde 2012'den beri çalışmalar yapıyorlar, bu kez bu antivirüs programı dünya çapında satışa çıkacak gibi görünüyor. Üzerinde çalıştıkları henüz demo aşamasında olan bu antivirüs programanı dünyaca ünlü güvenlik programı olan ESET'in ilgisini çekmiş ve yakın arkadaşım Burak Terzioğlu, ve arkadaşı Sinan Öz'ü ESET'İn Slovakya, Bratislava'da,bulunan ofisine 1 yıl kalıcı olmak üzere geliştirmek için davet aldılar bu büyük başarılarınından dolayı kendilerini tebrik ediyorum.

Diğer ayrıntılardan bahsedicek olursam Burak, ve Sinan, antivirüs programının ismini Lester, olmasına sıcak bakıyorlar, ancak isim değişebilir. Günümüzde biliyorsunuz ki, bizler oyuncu olarak genel anlamda başımız antivirüs programlarıyla sürekli belaya girmiştir oyunları dosyaları her zaman virüs olarak algılar dosya siler veya bir takım şeylere engel olur oyun oynama zevkimizi baltalar, ancak bu Lester, tam anlamıyla bu meselede odaklanmış durumdalar eğer bu sorun ortadan kalkarsa bu bir ilk olacak.

Burak, ve Sinan, şuanda Slovakya doğuru yola çoktan koyuldular, kendilerine başarılar diliyorum, yeni bilgiler geldikçe sizlere aktaracağım.

Bu Sayfayı Paylaş